World of Warplanes

Pokud raději lítáte v oblacích, než jezdíte po zemi v tanku nebo plujete na vodě v bitevním křižníku, máme tu pro vás další z her od studia Wargaming.net. Ta hra se jmenuje World of Warplanes a je druhou vydanou hrou po WoT. Hra se zkráceně nazývá WoWp, a jedná se o letecký simulátor.

Nějaké základní informace o hře, hra byla vydána v listopadu roku 2013. Zařadíme ji do kategorie MMORPG, tedy stejně jako WoT, nebo WoWs. Celá válečná série je postavená na systému free-to-play, ani World of Warplanes není vyjímkou.

Letadla vycházejí z meziválečné doby, přes Druhou světovou válku až po experimentální modely. Co se týká tříd letadel, tak ty jsou čtyři: stíhač, bombardér, útočný stíhač a prémiová letadla.

World of Warplanes

Ve hře si můžete vybrat z několika národností: Sověti, Němci, Japonci, Britové, USA a Čína.

Základním cílem hry, je zničit soupeřova letadla, nebo splnit úkol v bitvě. Tým který vyhraje získá větší počet zkušeností a kreditů, za které hráč pak nakupuje letadla, nebo vybavení. Oboje musí ale nejdříve vyzkoumat.

World of Warplanes

Hra má v celku vysoký počet letadel, která jsou velmi zajímavě zpracovaná. Může se pyšnit zajímavým ovládáním. Hratelnost a grafika již na tak dobré úrovni není. Ačkoliv se jedná o pokračovatele WoT, nikdy nedosáhla takového úspěchu jako jeho předchůdce. Hlavní příčinou je asi konkurence v podobě hry WarThunder. Ta je snad ve všech ohledech lepší než WoWp, WarThunder však ani omylem nemůže konkurovat WoT.

Hrát zdarma