World of Tanks

Pokud hledáte alternativu k World of Warships v podobě tanků, je tu pro Vás World of Tanks. WoT je první ze série válečných her od studia Wargaming.net. Je zřejmě také nejúspěšnější, ačkoliv WoWs (World of Warships) je velká konkurence.

Základní informace

Jedná se o hru postavenou na modelu free-top-play, to znamená, že je zdarma. Žánrově se jedná o MMORPG hru, kde působíte jako posádka tanku.  Její název je World of Tanks, zkráceně se používá WoT. Základem hry jsou tanky z období Druhé světové války až po začátek Studené války.

hrajzdarmabutt

Hru hraje přes 100 milionů hráčů po celém světě, což hru dovedlo k ocenění Golden joystick. Hra byla vydána v v dubnu 2011.

World of Tanks

O čem hra je?

Hra je založena na principu válečné bitvy, kde proti sobě stojí dva týmy. Ti mají různý počet hráčů, za různé národnosti (Číňané, Sověti, Japonci, Němci, Američané, Francouzi). Vyhrává to družstvo, které zničí všechny nepřátelské tanky, nebo splní úkol bitvy (zabrání základny soupeře).

Jaký je herní princip?

Za účast v bitvě je každý odměněn určitým počtem kreditů (herní měna). Ty jsou rozděleny podle počtu zničených tanků, zabrané základny, nebo asistencí při zničení. Velký vliv má také zda tým vyhrál, nebo prohrál. Za kredity si pak buď můžete tank vylepšit, nebo koupit další.

Dále také dostáváte zkušenosti, ty použijete rovněž při vylepšování, nebo kupování nových strojů. Vylepšovat můžete i svou posádku.

World of Tanks

Jaké jsou kategorie tanků?

Ve WoT je celkem 5 kategorií techniky.

První jsou lehké tanky. S těmito tanky začínáte úplně na začátku, jsou rychlé, za to mají slabý pancíř a dělo.

Další na řadu přichází střední tanky, to je kompromis mezi těžkým a lehkým tankem. Dobrý pohyb tanku, spolu s menším pancířem a silnějším dělem, dělá ze středních tanků nepostradatelnou součást bitev.

Jak jsme v předchozí větě naznačili, dále tu jsou těžké tanky. Silný pancíř, silné dělo a zároveň špatná mobilita.

Dělostřelectvo je další součást hry, udržují se poblíž základny a pomocí pohledu z výšky, odstřelují tanky protihráče.

Stíhači tanků mají masivní přední pancíř a jsou velmi rychlý. U většiny chybí věž a tak jsou velmi náchylní k útokům zezadu.

hrajzdarmabutt

Obrázky z WoT