Torpédoborce

Torpédoborce se dají rozdělit na dvě dílčí třídy: dělové čluny a torpédové čluny. Cílem je v obou případech co nejrychlejší dosažení schopnosti „Expert na maskování“ na 4. úrovni.

Čemu se vyhnout

 Expert nabíječ

  • Většina děl na torpédoborcích se už tak nabíjí rychle, proto je tato schopnost ve většině případů nadbytečná.

 Nejvyšší pohotovost

  • Když hrajete s torpédoborcem, měli byste se snažit o to, nenacházet se příliš často v otevřeném prostoru a viditelně neútočit na nepřítele. Když jste odhaleni a poškodí vás, je nejlepším postupem dostat se co nejrychleji z dosahu viditelnosti a všechny škody opravit. Poté budete mít spoustu času na zotavení ze zranění, až dokud si nevyberete svou další příležitost.

Co si vybrat

Prioritní cíl

  • Tato schopnost je vždy bezpečnou a užitečnou počáteční volbou pro lodě všech druhů. Jako torpédoborci se vám může stát, že se v počáteční fázi hry ocitnete izolovaní a daleko od spojeneckých lodí.

„Prioritní cíl“ vás informuje o počtu nepřátelských lodí, které na vás míří v jakémkoliv daném okamžiku, když jste spatřeni, ať už je váš tým odhalil či nikoliv.

 Do posledního

  • Když jste byli s torpédoborcem odhaleni, sami uprostřed obsazované oblasti, je pravděpodobné, že se na vás zaměří větší část celého nepřátelského týmu. V následném přívalu granátů se může stát, že vaše kormidlo či stroj budou dočasně vyřazeny. Jelikož torpédoborec je malý a hbitý, představuje v takové situaci jeho hlavní obranu schopnost vyhnout se palbě, jenomže bez stroje či řízení máte smůlu.

„Do posledního“ vám umožňuje udržet si minimální pohyblivost i poté, co byly moduly vašeho kormidla anebo stroje vyřazeny, což může zrovna stačit k tomu, abyste vyvázli bez úhony.

Odborník na přežití

  • Velmi jednoduchá a přímočará schopnost, ale mít několik málo bodů výdrže navíc může pro malý torpédoborec znamenat nebetyčný rozdíl. Rozhodně ji doporučujeme pro lodě vyšších úrovní, protože těm přináší využitá schopnost více bodů výdrže navíc. 

„Odborník na přežití“ zajišťuje trvalé a jednotné posílení v podobě 350 HP navíc za každou úroveň (tj. +350 pro úroveň I; +3 500 pro úroveň X).


 Základní střelecký výcvik

  • Pokud chcete svého velitele specializovat na dělový člun, tato schopnost vám pomůže s optimalizací poškození za sekundu z vaší hlavní baterie.

„Základní střelecký výcvik“ o 10 % snižuje dobu nabíjení všech hlavních děl s ráží nižší než 140 mm a o 20 % zvyšuje průměrné poškození za sekundu u děl vaší protiletadlové baterie.

Varování: některé torpédoborce, jako třeba   VII Z-39, mají děla s ráží až 150 mm, v kterémžto případě se efektivita této schopnosti značně snižuje.


 Demoliční expert

  • Nejlepší možností dělového člunu, jak způsobit děly malé ráže poškození vůči silnému pancíři bitevních lodí a těžkých křižníků, je založení požáru. 

„Demoliční expert“ zajišťuje bonus ve výši 2 % k vaší šanci na založení požáru při dopadu vysoce výbušných granátů (HE granátů) na nepřátelskou loď.


 Expert na torpédovou výzbroj

  • Torpédoborec s funkcí torpédového člunu má pro předchozí dvě schopnosti jen malé využití. Místo nich si zvolte tuto schopnost, neboť vám pomůže maximalizovat poškození způsobené za sekundu pomocí vašich torpéd.

„Expert na torpédovou výzbroj“ o 10% snižuje dobu nabíjení vašich torpédometů.

Expert na maskování

  • Snížení (již tak malé) možnosti odhalení je u torpédoborce nutností a umožní vám provádět průzkum a odpalovat torpéda velmi blízko nepřátelských lodí, aniž by věděly, že jste poblíž. Když obsazujete, je tato schopnost životně důležitá, abyste měli co nejvyšší šanci na odhalení nepřátelských torpédoborců dříve, než oni odhalí vás. Přidělte si schopnost, díky níž si budete moci lépe vybrat vhodnou chvíli k boji či útěku!   

„Expert na maskování“ o 10 % snižuje možnost odhalení torpédoborce.

Napsat komentář