Národy – 2. díl

Ve hře World of Warships se momentálně nachází 2 hlavní národy (když pomineme prémiové tanky USSR). Je to Japonsko a USA. Více národností přibude časem a každá bude zcela jistě mít své charakteristické rysy.

Japonsko

Japonské lodě byly stavěny obecně s více věžemi na zádi, než na přídi (architekti věřili, že toto pomůže lodím při boji ve špatném počasí). To znamená, že vaše palebná síla je vyšší na zádi, než na přídi, čehož můžete využít při utíkání od nepřátelských lodí a držet je pod neustálou palbou.

Další předností japonských lodí je rychlost a ničivost jejich torpéd. Téměř každý japonský křižník (krom tieru II) má alespoň 2 sety torpédometů namontovaných na své lodi. V jejich prospěch také hraje vysoký dostřel a vysoká rychlost těchto torpéd. Rychlé jsou i samotné torpédoborce a křižníky.

Takticky vzato to znamená, že japonské lodě se chtějí dostat blízko, aby mohli vypustit svá torpéda. Mimo jiné se dají dobře využít pro prohánění se kolem ostrovů a udělování ničivých úderů svými torpédy. Proto pro japonský křižník není problém udolat bitevní loď pomocí svých dobře mířených torpéd.

Na druhou stranu japonské lodě trpí na slabé pancéřování. Zvláště japonské křižníky zažijí nejednu nepříjemnou bitvu, pokud schytají ránu průbojným (AP) nábojem, jelikož jejich „armor“ je jejich slabá stránka.

Spojené státy americké (USA)

Americké lodě jsou navrženy tak aby byly co nejvíce všestranné. Jejich klíčová vlastnost je manipulace se zbraněmi (pro Američany typická vlastnost obecně, hah). Obvykle americké věže disponují vyšší rychlosti zamíření a větším množstvím zbraní nižšího kalibru než u lodí japonských.

Co se týká torpéd, rozhodně zaostávají za Japonci ve vzdálenosti, ze které lze torpédy vypustit a tak pro vypuštění torpéd budete muset přijet na velice krátkou vzdálenost od nepřátelských lodí. Proto je vhodné se naučit správně využívat kouřovou clonu, pokud hrajete za americké torpédoborce.

Avšak co se týká křižníků, na rozdíl od Japonských nemají torpéda, to vše dokážou vynahradit rychlostí střelby, která se může stát noční můrou především pro nepřátelské torpédoborce. Místo torpéd také disponují kvalitními protiletadlovými zbraněmi, díky kterým mohou podpořit při přejíždění spojenecké bitevní a letadlové lodě.

 

V třetím díle se podíváme na navigaci a manévrování

1.dílTřídy lodí

2.dílNárody

3.díl – Navigace a manévrování

4.díl – Boj: Dělostřelectví

5.díl – Boj: Torpéda

6.dílBoj: Letadlové lodě

7.dílAktivní schopnosti lodí

2 komentářů

  1. Protiletadlové i sekundární protilodní dělostřelectvo se spouští automaticky, když je cíl na dostřel. Ovšem lze protiletadlovou palbu uplně vypnout klávesou „P“ – to se hodí, když hraješ za torpédoborec se slabou AA výzbrojí a nechceš být odhalen (jakákoliv palba zvyšuje pravděpodobnost odhalení). Také můžeš při větším počtu cílů určit prioritu, na jakou mají kanony mířit – lavesou „alt“ najedeš na cíl a klikneš.
    U křižníků od šesté úrovně navíc je speciální schopnost zvýšené palebné síly protiletadlových baterií – po určitý čas mají děla větší účinnost.

Napsat komentář