Křižníky

Obecně rozlišujeme mezi lehkými a těžkými křižníky, přičemž hlavní rozdíl tkví v ráži děl.

Čemu se vyhnout

 Preventivní údržba

  • „Preventivní údržba“ by se měla používat pouze tehdy, pokud máte v bitvách opakovaně problém se ztrátou modulů. Na bitevní lodi s obrovským arzenálem sekundárních zbraní to může být větší problém. Na křižníku je však pro první úroveň lepší sázkou investice do situačních schopností.  

 Naváděcí centrum pro katapultovaná letadla

  • Křižníky obecně mají na palubě adekvátní protiletadlovou výzbroj, díky níž má stíhač navíc jen omezené využití. Hlavní účel stíhačů na křižnících spočívá v odhalování lodí za ostrovy, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. 

Co si vybrat

 Prioritní cíl

  • Tato schopnost zůstává neocenitelnou i pro kapitány křižníků, neboť zjištění počtu děl, která míří vaším směrem, vám umožní včas upravit úhel své lodi a vyhnout se tak zdrcujícímu zásahu do citadely.

„Prioritní cíl“ vás informuje o počtu nepřátelských lodí, které na vás míří v jakémkoliv daném okamžiku, když jste spatřeni, ať už je váš tým odhalil či nikoliv.

 Zkušený střelec

  • Dělové věže křižníku se zpravidla neotáčejí tak rychle jako u torpédoborce. Proto je důležité tuto nevýhodu co nejvíce zmírnit, abyste se mohli otáčet směrem k novým cílům co nejrychleji. Tuto schopnost si vyberte, pokud se s nepřítelem rádi vypořádáte pěkně zblízka a osobně (role, která se obecně lépe hodí pro těžké křižníky).

„Zkušený střelec“ zvyšuje rychlost otáčení věží o 2,5 stupně za sekundu pro děla s ráží 139 mm či méně a o 0,7 stupně za sekundu pro děla s ráží 140 mm či více.

Poznámka: většina křižníků má ráži děl vyšší než 140 mm, ale každá troška pomáhá.


 Do posledního

  • Poslední věc, kterou křižník potřebuje, je bezmocně sedět na vodě s vyřazenými stroji anebo řízením a s desítkou děl z bitevní lodě mířících na jeho čáru ponoru.

„Do posledního“ vám umožňuje udržet si minimální pohyblivost i poté, co byly moduly vašeho kormidla anebo stroje vyřazeny, což může zrovna stačit k tomu, abyste vyvázli bez úhony. Tuto schopnost si vyberte, pokud jste v lodi nižší úrovně a často se vám stává, že se nehybně houpete na vodě bez pohonu či řízení.

 Superintendant

  • Pokud hodláte přežít zbytek svého týmu a bezpečně doplout až do rozhodujícího závěru bitvy, tahle schopnost se vám po cestě bude hodit, protože umožní jedno další použití navíc pro každý z vašich spotřebních doplňků. „Opravářská četa“ či „Obranná protiletadlová palba“ navíc můžou být vše, co potřebujete, abyste nad svými protivníky získali výhodu.

„Superintendant“ vám dává navíc jedno použití každého spotřebního doplňku, kterým je vaše loď vybavena. To je zejména užitečné na úrovni IX a X, protože to znamená jedno použití schopnosti léčení navíc. 


 Základní střelecký výcvik

  • Křižníky jsou prvotřídní podpůrnou třídou plavidel a obecně vzato mají některé z nejlepších protiletadlových arzenálů ve hře. S malým posílením vaší protiletadlové palebné síly se k vám žádné letadlo netroufne přiblížit. Tuto schopnost si vyberte, pokud máte potíže s bojem proti letadlovým lodím.

„Základní střelecký výcvik“ o 10 % snižuje dobu nabíjení všech hlavních děl s ráží nižší než 140 mm a o 20 % zvyšuje průměrné poškození za sekundu u děl vaší protiletadlové baterie.

Varování: z doby nabíjení hlavní baterie budou mít užitek pouze superlehké křižníky jako   VII Atlanta protože většina křižníků má ráži děl větší než 140 mm.


 Demoliční expert

  • Tuto schopnost si budou užívat zejména lehké křižníky, a to hlavně kvůli jejich vyššímu průměrnému počtu výstřelů za minutu. Schopnost si vyberte, pokud chcete být efektivnější v zakládání požárů.

„Demoliční expert“ zajišťuje bonus ve výši 2 % k vaší šanci na založení požáru při dopadu HE granátů na nepřátelskou loď.

Poznámka: tato schopnost garantuje paušální bonus ve výši 2 %; jeho použití na lodích, které již vysokou schopnost zakládání požárů mají, nebude znamenat příliš znatelný rozdíl.

 Expert na maskování

  • Omezení dosahu odhalení je vždy plus, neboť vám to umožňuje vybrat si svůj boj, kdy to uznáte za vhodné, a snadněji se stáhnout z ošemetných střetnutí.

„Expert na maskování“ o 12 % snižuje možnost odhalení křižníku.


 Setrvačná roznětka HE granátů

  • Probíjení pancíře je určeno ráží děla, takže pokud je ráže vašich děl poněkud menší, HE granáty se o silnou pancéřovou obšívku nepřítele roztříští. Lehké křižníky získávají s touto schopností další průbojné poškození navíc, ale pro těžké křižníky může být poněkud nadbytečná, pokud jsou už tak jejich děla dostatečně velká na to, aby pancíř probila.

„Setrvačná roznětka HE granátů“ o 30 % zvyšuje probíjení pancíře u HE granátů, vypálených z děl hlavní i sekundární baterie, ovšem za cenu snížení šance na zapálení nepřátelské lodě.

Napsat komentář