Boj: Letadlové lodě – 6.díl

V minulých dílech jsme se podívali na trochu té akce, takže teď je čas na něco zcela jiného. Při řízení letadlové lodě vyměníte všechnu tu akci v promyšlenou strategickou hru. Koordinování vašich letadel a zároveň vaší lodi vás donutí ještě více používat mapu. Rozhodně vám přijde k užitku používání navigačních bodů (SHIFT+kliknutí na mapu) a správné načasování útoků.

Kde zakempit?

Rozhodně nechcete být uprostřed bitvy, ale zároveň nechcete být ani moc daleko od ní. Letadlům trvá dobu, než se dostanu na a z fronty, takže chcete být ukrytí co nejblíže za spojenci a zároveň nebýt spatřen nepřáteli.

Ještě před bitvou

Jedním z velkých rozdílů oproti ostatním lodím ve hře World of Warships je, že u modulů, které na loď instalujete (co se letadel týká), nefunguje pravidlo z ostatních lodí, že jsou za sebou seřazené od nejhoršího k nejlepšímu. Zkrátka jen určují, jak budou vaše vzdušné skupiny distribuovány. Není vždy nutné nainstalovat poslední modul, ale spíše ten, který vám nejvíce vyhovuje.

Vypouštění letadel

To co byste měli dělat pokaždé, když řídíte letadlovou loď je vypustit vaše letadla co nejdřív je to jen možné. Všechny vzdušné skupiny by měly být vždy ve vzduchu, pokud se zrovna nepřezbrojují. Nevadí, když budou chvilku jen tak kroužit kolem. Mají neomezené množství paliva – avšak pokud vaše loď hoří, nemůžete žádné letadla vypustit. To je hlavní důvod, proč byste je měli mít ve vzduchu, jak jen je to možné.

Pohyb letadel

Když odhalujete nepřátelské lodě, nebo na ně útočíte, to nejlepší co můžete udělat je držet vaše letadla pospolu. Obzvlášť pokud vysíláte torpéda z torpédových lodí, je to chvíle, kdy chcete vaše letky mít pospolu, tak aby vypustili svoje nálože co neblíže u sebe. Je taky zbytečné, abyste měli svoje letadla u vaší lodi, pokud vám přímo nehrozí nebezpečí. Právě naopak, není pak těžké pro nepřátelské lodi zjistit, kde asi jste, podle dráhy kterou z vaší pozice vzlítají letadla.

Další věc, na kterou dávejte pozor je, kde jsou lodě s dobrou protiletadlovou obranou, abyste se těmto místům při plánování útoků mohli vyhnout. Nemáte nevyčerpatelné množství letadel a jakmile vám dojdou, jste jen obří kupa HPček pohybující se po mapě.

Stíhačky

Stíhače jsou jednoduše od bojování. Nejlépe se osvědčí proti skautům a bombardérům. Bojovat stíhač proti stíhači je dobrý nápad pouze v případě, že máte vyšší tier, než nepřátelská letadlová loď, nebo se můžete spolehnout na podporu protiletadlovými zbraněmi od ostatních lodí. Jinak budete jen vyměňovat stíhače s nepřátelskou letadlovou lodí a nepovede to k ničemu.

Pokud je z nějakého důvodu nemůžete ovládat, můžete nastavit, aby lítali kolem spojenecké lodě a hlídali jí, nebo se spojeneckými bombardéry (shift klikutím na jednotku). Pokud máte ke konci velké množství stíhačů, můžete je taky použít k ochraně vašich bombardérů, tím, že nepřátelské protiletadlové zbraně budou střílet do více cílů.

Střemhlavé bombardéry

Šli by označit jako nejzbytečnější z této trojice, avšak své využití najdou. Svrhávají HE bomby, takže nezpůsobí moc velké poškození, zvlášť bitevním lodím. Avšak mohou vyřadit důležité moduly nepřítele, nebo ho zapálit a umožnit vám ještě drtivější ránu vašimi torpédovými bombardéry.

Torpédové bombardéry

Torpédové bombardéry jsou rozhodně vaší nejdůležitější proti lodní zbraní ve hře World of Warships. Vzhledem k tomu, že bombardéry vystřelí sadu maximálně šesti torpéd, způsobí tím spíše podprůměrné poškození. To je důvod, proč chcete abyste se trefili co nejvíce to bude možné.

Dávejte také pozor při plánování útoku na nepřátelské protiletadlové zbraně, aby přežilo co nejvíce bombardérů to bude možné. Samozřejmě na to nezapomínejte ani cestou zpět a najděte pro vaše letadla takovou trasu, kde nebudou zbytečně sestřeleny.

Opravy

Ačkoliv samozřejmě chcete  minimalizovat poškození, které obdržíte, není nutné používat opravářský tým pokud jen hoříte. Pokud jste stále pod palbou a vaše letadla přebíjejí na palubě lodi, počkejte až bude hotovo, dejte povel k odletu a až poté opravte loď. Vaše letadla mohou vzlétnout pouze, když loď nehoří a pokud jste v nebezpečí, že vaše loď začne hořet znovu, chcete alespoň dostat letadla zpět do vzduchu.

V dalším díle se podíváme zhluboka na aktivní schopnosti lodí

1.dílTřídy lodí

2.dílNárody

3.díl Navigace a manévrování

4.díl – Boj: Dělostřelectví

5.díl – Boj: Torpéda

6.dílBoj: Letadlové lodě

7.dílAktivní schopnosti lodí

5 komentářů

  1. Zdravím mal by som trošku rozsiahlejšiu otázku. dosť často sa mi stáva, že nepriatelský stíhači mi rozstrieľajú celú útočnú letku z minimálnymi stratami. Plávam na japonských lietadlových lodiach so základnej ponuky (nie za dublony). Mám vyskúmané všetky dostupné moduly a veliteľa na všetko možné čo sa týka lietadiel. A potom ešte jedna otázka, keď môjho stíhača chytí nepriatelský stíhač, ja nemôžem uniknúť, na druhej strane im sa to podarí.
    Vďaka za odpoveď

Napsat komentář